Strona główna > Hotelowe wskazówki > Na co zwracać uwagę wybierając hotel na podróż biznesową?

Po pierwsze: odległość od miejsca spotkania  - W podróży biznesowej mamy konkretny cel, którym będzie jakieś spotkanie czy konferencja. Miejsce jest nam dobrze znane, dlatego jeśli szukamy dla siebie jakiegoś hotelu to powinniśmy wybierać takie miejsca, które będą blisko tej lokalizacji, która będzie dla nas najważniejsza. Oczywiście, gdy w mieście jest dobry transport publiczny to nie będzie to aż takim problemem, ale na pewno warto wszystko dobrze sprawdzić, by potem nie jechać godzinę na każde spotkanie.

Po drugie: niezbędne wyposażenie pokoju -  Poza lokalizacją będzie ważne także to co w pokoju się znajduje. Powinniśmy sprawdzić jakie wyposażenie w danym miejscu noclegowym się znajduje. Ważne będzie dla pracy między innymi to czy jest tam dostęp do sieci internetowej.

Po trzecie: klasa samego hotelu  - To jaki będzie pokój uzależnione jest od klasy hotelu. Dlatego warto sprawdzić czy są przynajmniej trzy gwiazdki, ponieważ wtedy rzeczywiście w takim hotelu pewne rzeczy są w standardzie. Obiekty droższe starają się także dbać o swoja renomę.

Po czwarte: możliwość dojazdu i parking -  Wybierając lepszy hotel warto także sprawdzić czy będzie gdzie zaparkować pojazd. Dobrze będzie gdy hotel ma swój parking a nie trzeba korzystać z miejskiego i płacić w parkometrze za postój. Warto sprawdzić jaką ofertę w tym względzie ma hotel i co tak naprawdę może nam zaproponować. Również dojazd do hotelu jest ważny, dlatego powinniśmy sprawdzić czy bez większych problemów będzie się można tam dostać.

Spotkanie biznesowe Po piąte: lepiej będzie w sieci  - Jeśli chodzi o wyjazdy firmowe to wydaje się, że lepszym rozwiązaniem będą hotele sieciowe, które mają bardzo dobrą ofertę, jeśli chodzi o różne bonusy dla klientów i dlatego jeśli regularnie się gdzieś wyjeżdża i podróże służbowe są w miejscach, gdzie hotele sieciowe się znajdują to może się okazać, że po iluś wyjazdach uzyska się zniżkę na nocleg i będzie można płacić parę groszy mniej. A dodatkowo takie hotele również starają się trzymać swój standard na pewnym poziomie, który nie powinien się zmniejszać. A dla każdego ta jakość ma także swoje istotne znaczenie.