Strona główna > Hotelowe wskazówki > Jak znaleźć tani hotel, nocleg na wyjazd - poradnik

Sama lubię podróżować, wynajmować hotele, zwiedzać. Dlatego postaram się przygotować dla Was kilka ciekawych informacji, które odnosić się będą do tego jak szukać miejsca noclegowego, by rzeczywiście znaleźć dla siebie coś interesującego, co pod każdym względem spełni oczekiwania.

Od czego zacząć szukanie noclegu? Na sam początek oczywiście musimy się zastanowić nad tym, gdzie się pojawimy. Jeśli lotnisko znajduje się daleko od miejsca docelowego a późno przylatujemy to na pewno można sprawdzić jakiś jeden nocleg blisko lotniska. Oczywiście, gdy przylatuje się wcześniej to z dotarciem nie będzie problemu. Można na sam początek sprawdzić jak funkcjonuje komunikacja danym mieście. może się bowiem okazać, że dwie dzielnice od centrum znajdzie się tani, fajny nocleg a jednocześnie będzie bardzo dobra komunikacja z centrum. A najczęściej poza centrum cena będzie około 30% niższa za taki sam standard. Jeśli chodzi o elementy wyposażenia to każdy ma swoje oczekiwania i priorytety. Jedziemy jednak zwiedzać, dlatego nie szukajmy tylko wielkiej wygody, pokoju z telewizorem, oknem na najlepsze widoki. Skoro chcemy zwiedzać to w hotelu będziemy na mycie i spanie. Dlatego warto znaleźć takie miejsce, gdzie będzie wygodne łóżko i ładna łazienka. Gdy już będzie się wiedziało czego chce się od noclegu oraz ma się określone możliwości finansowe można zacząć szukać czegoś interesującego. Postaram się tutaj nieco więcej powiedzieć o takich poszukiwaniach zwracając uwagę na kwestie związane z różnymi cenami noclegów.

Portale hotelarskie

To podstawowa oferta w postaci stron, gdzie grupowane są oferty z wielu różnych hoteli. Tam można szukać dla siebie odpowiedniego miejsca i od razu rezerwować taką ofertę, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Mamy kilka znanych portali: - BOOKING.COM - to chyba portal najbardziej zaufany, który ma wielu klientów. Dla stałych klientów dodatkowo są zniżki, dlatego jeśli wyjeżdżamy często to warto stale szukać w tym samym serwisie noclegów dla siebie, ponieważ finansowo może się to okazać korzystne. Gdy chodzi o ten serwis to znajdziemy tam oferty zarówno eleganckich hoteli jak i też takich miejsc jak pensjonaty czy hostele, które będą nieco tańsze niż hotel. - HOTELS.COM - jest to druga pod względem wielkości firma, która bez wątpienia jest największym konkurentem marki. Serwis jest w języku polskim, ma gwarancję najniższej ceny. Szczególnym znakiem jest to, że mamy po 10 wykupionych noclegach jeden gratis w średniej cenie wszystkich pozostałych. Przez internet można tam uzyskać naprawdę dobrą cenę. - HOTELS.ITAKA.PL -to strona znanego biura podróży i mamy tam jedynie sprawdzone hotele - LATEROOMS.COM - nie ma polskiej wersji językowej, ma dobrą ofertę i do noclegów pojawiają się dodatkowe korzyści - LOWCOSTHOLIDAYS.COM - również bez języka polskiego, ale często pojawiają się atrakcyjne kupony rabatowe - HOTELS4U.COM -bez polskiej wersji, hotele różnych kategorii, w tym tanie ale i takie all inclusive. - LTUR.DE - to strona tylko po niemiecku, z dobrymi ofertami last minute.

Hostele

Hostele Należy je określić jako takie, gdzie mamy troszkę albo dużo gorsze warunki niż w hotelu i podobnie troszkę albo dużo niższą cenę. Pokoje są raczej wieloosobowe. Mniejsza jest ilość małych pokoi, często łazienki są na korytarzu. Na pewno da się to znieść, gdy nie ma tam dużo ludzi, albo rano się nie spieszymy. Czasami dostępna jest kuchnia i można sobie przygotowywać posiłek. Niektórzy cenią sobie nawiązywanie kontaktów w hostelach, gdy śpi się w pokoju wieloosobowym. Sama nie korzystam z tego i jeśli już to w hostelu biorę dwójkę. Jest to opcja dla tych, którym nie zależy na wygodzie ale na niskiej cenie. Hostel w cenie daje często nocleg, a za dodatki takie jak ręczniki czy pościel się dopłaca. Nie ma się co nastawiać, że trzeba spać w hostelu, jeśli dobrze się poszuka to naprawdę znajdzie się ciekawą ofertę w tańszym i wygodniejszym hotelu. Serwisy z ofertami wyłącznie hosteli: - hostelworld.com - hostelbookers.com - ipbackpackers.com - hostelz.com