Strona główna > Wybór hotelu > Tani nocleg w ostatniej chwili

Tani nocleg w ostatniej chwili

Gdy mamy już wszystko ustalone: gdzie chcemy jechać, kiedy, mamy już ustalone bilety na przejazd czy przelot, ale tak naprawdę często zapominamy, że trzeba też gdzieś spać i tym również musimy się zainteresować. Taka kwestia zawsze ma swoje istotne znaczenie. Gdy o tym zapomnicie to macie tutaj pięć porad na znalezienie szybko noclegu w dobrej cenie. 5 sposobów na tanie noclegi last-minute:

1. Tani nocleg w hostelu -  Hostele gwarantują nam oczywiście różne warunki, ale czasami oferta może być naprawdę ciekawa. Ważne będzie szukanie takiego, gdzie cena będzie dobra a jednocześnie warunki będą utrzymane na niezłym poziomie. Ich właściciele starają się obecnie przygotować taką ofertę, która będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających. Cenowo może być naprawdę różnie ponieważ pokój wieloosobowy może dać nam noc za 10 euro od osoby a dwójka już 40 euro od osoby.

2. Nocleg na kanapie u lokalsów - To chyba opcja, która obecnie bardzo mocno się rozwija. Mamy specjalne serwisy, gdzie ludzie oferują możliwość przenocowania się za darmo w ich mieszkaniu czy domu. Jeśli chcemy z tego skorzystać to powinniśmy się jedynie w serwisie zarejestrować i zadeklarować, że kiedyś również my będziemy takich gości przyjmować. Osób, które mają taką ofertę jest coraz więcej. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą poznać świat miejsca do którego jadą od kuchni, bezpośrednio w otoczeniu mieszkańców. To rozwiązanie, dzięki któremu można nawiązać wiele ciekawych kontaktów.

3. Air Bed and Breakfast - To opcja noclegu taniego, który realizuje się przez serwis Airbnb.com. Ludzie rejestrują się tam i proponują wynajęcie pokoju czy mieszkania. Jest to tam drobna opłata za nocleg ze śniadaniem. Taka opcja sprawdza się naprawdę fajnie ponieważ jeśli dobrze poszukamy można znaleźć tani nocleg w dobrej lokalizacji. I to właśnie przemawiać będzie na korzyść tej opcji. 4. Szukanie noclegu na ostatnią chwilę – mapka Google Jeśli została nam już tylko chwila do wyjazdu to rozwiązaniem będzie także uruchomienie map Google i tam rozpoczęcie poszukiwań. Jeśli wpiszemy hasło noclegi Londyn, noclegi Paryż to dostaniemy w odpowiedzi mapę z zaznaczonymi miejscami, gdzie oferowane są noclegi. W ten sposób szybko można sprawdzić cenę poszczególnych ofert i jednocześnie będziemy w stanie wybrać wygodnie coś co będzie nam odpowiadało również pod kątem lokalizacji takiego miejsca. Google może się więc okazać bardzo pomocne.

Biuro informacji klienta 5. Tani nocleg na miejscu - strony lokalne i biuro informacji turystycznej Gdy już dotrzemy na miejsce i nadal nie mamy noclegu to zawsze można się wybrać do biura informacji turystycznej, by tam zaciągnąć informację na temat bazy noclegowej i tego co może nam zaoferować. Poza tym znajdziemy w takim biurze informację na temat takich ofert noclegowych, których w sieci nie ma. Nie wszystkie pensjonaty wynajmujące pokoje mają swoja stronę internetową i reklamują się w sieci. W związku z tym poszukiwanie już po przybyciu na miejscu też jest jakąś opcją, po którą można sięgnąć ponieważ da się znaleźć tak tani i dobry nocleg.